ipdap
IPDAP

Home  |  Produkty  |  Členovia  |  Registrácia  |  Inzercia  |  Kontakt  |  Reklama  | IPDAP GROUP |   

Workshop Lean a Toyota Kata a krst knihy

Začiatkom októbra vyšlo prvé české vydanie knihy Toyota Kata, ktorej autor Mike Rother je držiteľom prestížneho ocenenia Shingo Prize. Na rozdiel od ostatných kníh o Lean v nej nájdete odpoveď na otázku, čo je skutočným tajomstvom úspechu Toyoty.

Originálne vydanie v roku 2010 prinieslo niečo úplne nové do existujúceho sveta literatúry na tému Lean. Kniha inšpirovala celú komunitu manažérov budujúcich udržateľnú kultúru Lean. Český preklad vydalo vydavateľstvo Grada v spolupráci so spoločnosťami IPA Slovakia a DMC management consulting. Autor knihy Mike Rother sa preslávil hlavne knihou Learning to See, kde popísal základné princípy Value Stream Mappingu.

Systematickým vedením ľudí k výnimočným výsledkom
Pravdepodobne nenájdeme na svete firmu, ktorá je úplne spokojná s výsledkami zlepšovacích aktivít a zavádzania Lean kultúry. Vo väčšine prípadov sa pred prvými výsledkami najskôr vynorí otázka ich dlhodobej udržateľnosti. Nejedna firma opakovane zavádza niektoré prístupy (5S, Kaizen,...). Dôležitým prvkom je aj miera zapojenia ľudí do zlepšovania. V prevažnej väčšine prípadov sa systémovému zlepšovaniu venuje úzka skupina ľudí, ktorí často delia svoju prácu medzi zlepšovanie a dennú rutinu. Ako v tomto prostredí uspieť?
Doba, kedy stačilo robiť triky s číslami, prípadne tlačiť na ľudí a vyžmýkať z nich posledné zvyšky síl, je už za nami. Najväčšou výzvou budúcnosti je zmeniť mindset ľudí, aby boli otvorení novým technológiám, prístupom a boli schopní prijať prichádzajúce zmeny v biznise a prispôsobiť svoje správanie novej situácii.

KATA je cesta umožňujúca ľuďom splniť ich sny. Nielen v podobe výziev, ktorým čelíme v súčasnosti, ale aj tým, ktoré na nás čakajú v budúcnosti.


Získajte knihu Toyota Kata zdarma ako účastník workshopu Lean a Toyota Kata. Pri príležitosti krstu knihy Toyota Kata pricestuje do Žiliny Brandon Brown, Master Kata Coach a spoločník W3 Group (USA). Brown zaviedol KATA v množstve rôznych odvetví priemyslu – od leteckého až po spotrebný a automobilový. V Žiline bude viesť 23.11.2017 celodenný workshop pre účastníkov, ktorí si chcú vyskúšať ako dostať do dennej rutiny 5 základných koučovacích otázok potrebných pre riadenie zlepšovania. Viac o workshope nájdete na Lean a Toyota Kata.Zdroj: IPA Slovakia, s.r.o.
Bookmark and Share

AUTOSALÓN 2018 Bratislava

Čítajte viac

Reklama

Odborný garant portálu

Vyhľadávanie

 
  rozšírené vyhľadávanie

Prihlásenie

Meno
Heslo
    Strata hesla

Kooperačná burza

VYSKÚŠAJTE

Linky


Čítajte viac