ipdap
IPDAP

Home  |  Produkty  |  Členovia  |  Registrácia  |  Inzercia  |  Kontakt  |  Reklama  | IPDAP GROUP |   

14.10.2015

ŠKODA Superb je najlepším manažérskym automobilom

BRATISLAVA 14. októbra (WBN/PR) - V šiestom ročníku ankety ALD Automotive FLEET AWARDS - Firemné auto roka 2015 zvíťazili modely značky ŠKODA v troch kategóriách, odniesli si aj dve druhé a jedno tretie miesto. Najúspešnejším automobilom ankety sa stala nová ŠKODA Superb, ktorá ocenenie Firemné auto roka získala hneď v dvoch kategóriách – automobily pre stredn...

Čítajte viac
07.10.2015

Slováci potvrdili dôveru značke ŠKODA aj v septembri

BRATISLAVA 7. októbra (WBN/PR) – Vysokú dôveru zákazníkov si udržala ŠKODA aj v poslednom mesiaci tretieho kvartálu, v ktorom zaznamenala v porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka rast 10,82 %. V prvých deviatich mesiacoch tohto roka narástli registrácie mladoboleslavskej značky o 11,25 %, čo znamená upevnenie pozície lídra na slovenskom automobilovom trhu s po...

Čítajte viac
04.10.2015

Jaguar by mohol vytvoriť až štyri tisíc pracovných miest

BRATISLAVA 23. septembra (WebNoviny.sk) - Nová automobilka, ktorá plánuje postaviť pri Nitre svoj závod, vytvorí priamo od dvoch do štyroch tisíc nových pracovných miest. Počíta sa však sekundárne aj so vznikom ďalších nových pracovných miest v subdodávkach.

Čítajte viac
24.09.2015

Slováci sú pre automobilky nekvalitní, hľadajú v zahraničí

BRATISLAVA 21. septembra (WebNoviny.sk) - Pracovný trh na Slovensku registruje nedostatok kvalifikovaných zamestnancov pre automobilový priemysel. S príchodom nového závodu môže byť tento nedostatok ešte výraznejší. Automobilky preto siahajú po zamestnancoch zo zahraničia, prevažne z Česka, Maďarska a Bulharska. Vyplýva to z prieskumu pracovného portálu Ajobs.eu, ktorý sa zameriava na ponuky práce špeciálne pre automobilový priemysel.

Čítajte viac
09.09.2015

Najväčšie firmy strednej a východnej Európy napredovali

BRATISLAVA 29. augusta (WEBNOVINY) - Minulý rok bol pre hospodárenie firiem pôsobiacich v strednej a východnej Európe po rokoch recesie a komplikácií bez veľkej katastrofy. Ako sa ďalej konštatuje vo výročnej štúdii Coface Top 500, v regióne strednej a východnej Európy dosiahlo vlani 500 najväčších spoločností obrat 572 miliárd eur, čo medziročne predstavuje nárast o dve percentá.

Čítajte viac
09.09.2015

Nemak Slovakia rozširuje výrobu, zamestná desiatky ľudí

BRATISLAVA 27. augusta (WEBNOVINY) - Pri Žiari nad Hronom by malo vzniknúť 107 nových pracovných miest. Spoločnosť Nemak Slovakia sa totiž rozhodla v Ladomerskej Vieske rozšíriť svoju výrobu hliníkových hláv valcov pre benzínové a dieselové motory.

Čítajte viac
09.09.2015

Sungwoo Hitech zamestná v Žiline ďalšie stovky ľudí

BRATISLAVA 17. augusta (WEBNOVINY) - Spoločnosť Sungwoo Hitech plánuje vo svojom žilinskom závode expanziu. Firma chce postaviť a prevádzkovať nový výrobný komplex.

Čítajte viac
09.09.2015

Trnavský PSA pritiahol investora, prácu nájdu desiatky ľudí

TRNAVA 10. augusta (WEBNOVINY) - Spoločnosť Mecaplast Slovakia plánuje investovať 50 miliónov eur do výstavby výrobného závodu v susedstve automobilky PSA Peugeot Citroën v Trnave. Výrobca plastových dielcov určených predovšetkým pre automobilový priemysel chce začať vyrábať už v máji 2016.

Čítajte viac
24.08.2015

ŠKODA Superb získala ocenenie za dizajn exteriéru

BRATISLAVA 24. augusta (WBN/PR) - So svojím precíznym, výrazným a emocionálnym dizajnom je nová ŠKODA Superb Best of Best v kategórii Dizajn exteriéru vozidiel objemových značiek súťaže Automotive Brand Contest 2015. Tak rozhodla porota Rady pre dizajn (German Design Council). Vysoké ocenenie prevezme automobilka 15. septembra počas autosalónu...

Čítajte viac
17.08.2015

Aplikátory na nanášanie chemikálií a kvapalín

Pre spoločnosť Techni Trade s.r.o., ktorá sa orientuje predovšetkým na rezné nástroje, bolo rozšírenie ponuky o aplikátory na nanášanie chemikálií/kvapalín logickým krokom. Aplikátory často nachádzajú uplatnenie v rovnakých prevádzkach, niekedy dokonca na rovnakých pracoviskách ako skalpely, žiletky, trimovacie čepieľky a ďalšie položky z „klasického“ sortimentu rezných nástrojov.

Čítajte viac
11.08.2015

Automobilka Jaguar Land Rover chce stavať na Slovensku závod

LONDÝN 11. augusta (WEBNOVINY) - Výrobca luxusných vozidiel Jaguar Land Rover podpísal memorandum o porozumení so slovenskou vládou v súvislosti s plánom výstavby závodu na Slovensku. Jaguar, ktorého vlastníkom je od roku 2008 indická skupina Tata Group, uviedol, že uskutočňuje štúdiu realizovateľnosti výstavby závodu v Nitre.

Čítajte viac
28.07.2015

Volkswagen v počte predaných áut predbehol Toyotu

TOKIO 28. júla (WEBNOVINY) - Nemecká automobilová skupina Volkswagen (VW) v prvom polroku predbehla japonského konkurenta Toyotu a stala sa najväčšou svetovou automobilkou z hľadiska predaja. Toyota v utorok informovala, že za prvých šesť mesiacov roka predala 5,02 milióna vozidiel. V porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška to predstavuje pokles o 1,5 percenta.

Čítajte viac
22.06.2015

Slováci sú verní, poznáme ich najobľúbenejšiu značku auta

BRATISLAVA 20. júna (WEBNOVINY) - Počas prvých piatich mesiacov tohto roka bolo na Slovensku zaregistrovaných 29 722 nových osobných automobilov, čo je medziročne viac o 2,1 percenta. Ako informoval Zväz automobilového priemyslu (ZAP) SR, odbyt malých úžitkových vozidiel (kategória N1) v sledovanom období predstavoval 2644 kusov a medziročne sa zvýšil o takmer 30 percent.

Čítajte viac
18.06.2015

Až 85% neplatičov cestného mýta ostáva nepotrestaných

BRATISLAVA 18. júna (WBN/PR) - Až 80% subjektov, ktoré majú v predmete činnosti výber cestného mýta vo svete, musí dodržiavať fixné sadzby stanovené príslušnými regulátormi trhu. Vyplýva to z unikátneho prieskumu KPMG Toll Benchmarking Study. Až 60% opýtaných by však uvítala zmenu smerom k viac trhovo orientovanému prístupu pre stanovenie mýtnych sadzieb. Mnoho oper...

Čítajte viac
07.06.2015

Na východe Slovenska nájdu prácu desiatky ľudí

KOŠICE 1. júna (WEBNOVINY) – Lichtenštajnská spoločnosť Oerlikon Balzers druhého júna slávnostne ukončí výstavbu novej výrobnej haly v Priemyselnej zóne Veľká Ida neďaleko Košíc. Oficiálne slávnostné otvorenie a spustenie výroby je plánované na jeseň tohto roku. Ide o prvú investíciu spoločnosti Oerlikon Balzers na Slovensku.

Čítajte viac

AUTOSALÓN 2018 Bratislava

Čítajte viac

Reklama

Odborný garant portálu

Vyhľadávanie

 
  rozšírené vyhľadávanie

Prihlásenie

Meno
Heslo
    Strata hesla

Kooperačná burza

VYSKÚŠAJTE

Linky


Čítajte viac