ipdap
IPDAP

Home  |  Produkty  |  Členovia  |  Registrácia  |  Inzercia  |  Kontakt  |  Reklama  | IPDAP GROUP |   

18.02.2016

Priemysel čakajú dôležité zmeny

18. februára: Tlačová správa Asociácia priemyselných zväzov

Slovenský priemysel vstupuje do fázy, keď sa bude rozhodovať o jeho budúcej podobe – a o tom, ako sa uplatní v konkurencii. So zodpovednosťou, ktorá vyplýva z pozície kľúčového zamestnávateľa v slovenskej ekonomike s dosahom na tretinu pracovných miest v krajine, predstavili reprezentanti nosných odvetví iniciatívu Inteligentný priemysel. Tá má jednoznačný cieľ – udržať pozíciu slovenských podnikov na priemyselnej mape Európy a v globálnych štruktúrach tak, aby mohli ešte viac, než dosiaľ prispievať k sile a vplyvu v ekonomike a fungovaniu celej spoločnosti.

Čítajte viac
17.02.2016

Fico: Investícia do Deltrianu priniesla 50 pracovných miest

Belgická spoločnosť Deltrian dnes v priemyselnom parku v Kežmarku otvorila novú výrobnú halu s 50 novými pracovnými miestami. Pásku slávnostne prestrihol aj predseda vlády SR Robert Fico, ktorý závod navštívil po skončení výjazdového rokovania vlády v Kežmarku.

Čítajte viac
25.01.2016

Investícia Jaguaru prinesie do Nitry aj centrum služieb

22. januára 2016 . Investícia automobilky Jaguar Land Rover prinesie pre mestskú časť Nitry Dražovce viaceré novinky. V priemyselnom parku v Dražovciach vznikne centrum služieb, ktorého súčasťou bude aj integrované zdravotné záchranné stredisko, škôlka pre deti zamestnancov so štyrmi triedami, reštaurácia a ďalšie zázemie pre celý priemyselný park. Posilniť sa má aj bezpečnosť v tejto mestskej časti.
Čítajte viac
25.01.2016

Škoda Auto predala na Slovensku najviac áut od roku 2010

21. januára 2016. Česká automobilka Škoda Auto predala v minulom roku na Slovensku najviac nových vozidiel od roku 2010, a to 16 566. V porovnaní s rokom 2014, keď automobilka predala vyše 15 tis. automobilov, to predstavuje medziročný rast o 10,25 %. Informoval o tom konateľ spoločnosti Škoda Auto Slovensko Karel Sklenář.

Čítajte viac
25.01.2016

Najinovatívnejšími automobilkami sú BMW a Toyota

BRATISLAVA 20. januára 2016 (WBN/PR) - Vedúcimi značkami na poli inovácií v automobilovom priemysle sú podľa prieskumu KPMG Global Automotive Executive Survey 2016 BMW a Toyota. Popredné miesto dosiahli najmä vďaka pokroku v oblasti elektromobility a autonómne riadených vozidiel. Na ďalších priečkach sa umiestnili Honda, Ford a Tesla.

Čítajte viac
11.12.2015

Záujemcovia o prácu v Jaguar Land Rover sa môžu registrovať na ISTP

Bratislava 11. decembra (TASR) - Ľudia, ktorí chcú pracovať v novej automobilke Jaguar Land Rover, sa môžu o prácu uchádzať prostredníctvom dotazníka na internete. Pre záujemcov ho pripravilo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny.

Čítajte viac
11.12.2015

Jaguar mieri na Slovensko, jeho príchod spečatili zmluvou

Na Slovensko mieri jedna z historicky najväčších investícií. Pri Nitre postaví svoj závod automobilka Jaguar Land Rover. Predstavitelia výrobcu luxusných vozidiel a slovenskej vlády v piatok oficiálne svojim podpisom pod investičnú zmluvu spečatili príchod britskej automobilky na Slovensko. Tá preinvestuje 1,1 mld. britských libier a vytvorí zo začiatku 2 800 nových pracovných miest.

Čítajte viac
03.12.2015

Elektromobily nabili východ Slovenska novou prácou a miliónmi eur

Spoločný podnik nemeckého špecialistu na prevodovky Getrag a americkej automobilky Ford Motor v Kechneci neďaleko Košíc sa rozrastá. Firma sa chystá naliať do zvýšenia produkčnej kapacity viac ako 16,7 milióna eur. Nafúknutie výrobných kapacít prinesie so sebou 100 nových pracovných miest.

Čítajte viac
27.11.2015

Dvorný dodávateľ Kie zamestná ďalšiu poltisícku ľudí

Jeden z kľúčových subdodávateľov žilinskej automobilky Kia z jej domovskej Južnej Kórei, spoločnosť Dongil Rubber Belt, chystá výrazné rozšírenie svojich tuzemských prevádzok.

Čítajte viac
27.11.2015

Dopyt po autách naštartoval dodávateľov na Slovensku k expanzii

Americký dodávateľ pre automobilky Lear Corporation Seating Slovakia sťahuje od nového roka svoj závod na kompletizáciu sedačiek zo Senca do novej haly v neďalekom priemyselnom parku vo Voderadoch.

Čítajte viac
25.11.2015

Nové super odvetvie

Hnonline.sk 24.11.2015  Storočný model podnikania v automobilovom odvetví sa mení v dôsledku konvergencie s technologickým sektorom.

Nová správa DHL podrobne referuje o revolučnej konvergencii automobilového a technologického odvetvia

Rastúce požiadavky zákazníkov na produktové inovácie urýchľujú konvergenciu obidvoch priemyslových odvetví

Výrobcovia automobilov teraz požadujú väčšiu štandardizáciu, prehľadnosť a riadenie rizik v dodávateľských reťazcoch.

Čítajte viac
25.11.2015

Termín zmluvy s Jaguarom oznámia tento mesiac

BRATISLAVA 3. novembra (WebNoviny.sk) - Termín podpisu zmluvy s novou automobilkou na Slovensku Jaguar Land Rover by mal byť známy tento mesiac. "Stále čakáme na finálne rokovania s investorom. Pevne verím, že vám v priebehu tohto mesiaca budeme môcť oznámiť termín podpisu zmluvy," konštatoval v utorok minister financií Peter Kažimír.

Čítajte viac
29.10.2015

Vláda podporí štyroch investorov, odklepla miliónové stimuly

BRATISLAVA 28. októbra (WebNoviny.sk) - Vláda v stredu schválila poskytnutie investičnej pomoci pre štyroch investorov v celkovej sume 18,6 mil. eur. Vďaka investičným stimulom by malo do roku 2020 na Slovensku vzniknúť spolu 861 nových pracovných miest. Firmy plánujú celkovo preinvestovať 87,3 mil. eur. Ako uviedol po rokovaní vlády štátny tajomník ministerstva hospodárstva Rastislav Chovanec, prideľovanie investičných stimulov je pre štát v konečnom dôsledku prínosné. "Pozitívny dopad na štátny rozpočet bude pri týchto investíciách zhruba 72 miliónov eur," uviedol Chovanec.

Čítajte viac
18.10.2015

Matadorka investuje do Nitry, prácu nájdu stovky ľudí

BRATISLAVA 14. októbra (WebNoviny.sk) - Spoločnosť Matador Automotive postaví nové výrobné kapacity v Nitre, v lokalite Dolné Krškany. V prvej fáze investuje spoločnosť 22,4 milióna eur do výstavby nového závodu na lisovanie a spájanie komponentov pre automobilový priemysel. Vďaka tejto investícii by malo priamo vzniknúť 176 nových pracovných miest. Ďalších 80 pracovných miest by mali vytvoriť sekundárne dodávatelia.

Čítajte viac
14.10.2015

Nástroje na začisťovanie plastových dielov v automobilovom priemysle

Pri výrobe plastových dielov vznikajú nežiaduce prietoky, prelisky, otrepy a ďalšie výrobné nepresnosti, ktoré je nutné z funkčných, bezpečnostných a vizuálnych dôvodov odstrániť. Strojné obrábanie v mnohých prípadoch aplikácií nie je možné využiť, navyše nie je vhodné napríklad pre jemné začisťovacie práce. Podiel ručnej práce je teda stale vysoký a plní preto nezastupiteľnú úlohu.

Čítajte viac

AUTOSALÓN 2018 Bratislava

Čítajte viac

Reklama

Odborný garant portálu

Vyhľadávanie

 
  rozšírené vyhľadávanie

Prihlásenie

Meno
Heslo
    Strata hesla

Kooperačná burza

VYSKÚŠAJTE

Linky


Čítajte viac