ipdap
IPDAP

Home  |  Produkty  |  Členovia  |  Registrácia  |  Inzercia  |  Kontakt  |  Reklama  | IPDAP GROUP |   

03.12.2015

Elektromobily nabili východ Slovenska novou prácou a miliónmi eur

Spoločný podnik nemeckého špecialistu na prevodovky Getrag a americkej automobilky Ford Motor v Kechneci neďaleko Košíc sa rozrastá. Firma sa chystá naliať do zvýšenia produkčnej kapacity viac ako 16,7 milióna eur. Nafúknutie výrobných kapacít prinesie so sebou 100 nových pracovných miest.

viac...
27.11.2015

Dvorný dodávateľ Kie zamestná ďalšiu poltisícku ľudí

Jeden z kľúčových subdodávateľov žilinskej automobilky Kia z jej domovskej Južnej Kórei, spoločnosť Dongil Rubber Belt, chystá výrazné rozšírenie svojich tuzemských prevádzok.

viac...
27.11.2015

Dopyt po autách naštartoval dodávateľov na Slovensku k expanzii

Americký dodávateľ pre automobilky Lear Corporation Seating Slovakia sťahuje od nového roka svoj závod na kompletizáciu sedačiek zo Senca do novej haly v neďalekom priemyselnom parku vo Voderadoch.

viac...
25.11.2015

Nové super odvetvie

Hnonline.sk 24.11.2015  Storočný model podnikania v automobilovom odvetví sa mení v dôsledku konvergencie s technologickým sektorom.

Nová správa DHL podrobne referuje o revolučnej konvergencii automobilového a technologického odvetvia

Rastúce požiadavky zákazníkov na produktové inovácie urýchľujú konvergenciu obidvoch priemyslových odvetví

Výrobcovia automobilov teraz požadujú väčšiu štandardizáciu, prehľadnosť a riadenie rizik v dodávateľských reťazcoch.

viac...
25.11.2015

Termín zmluvy s Jaguarom oznámia tento mesiac

BRATISLAVA 3. novembra (WebNoviny.sk) - Termín podpisu zmluvy s novou automobilkou na Slovensku Jaguar Land Rover by mal byť známy tento mesiac. "Stále čakáme na finálne rokovania s investorom. Pevne verím, že vám v priebehu tohto mesiaca budeme môcť oznámiť termín podpisu zmluvy," konštatoval v utorok minister financií Peter Kažimír.

viac...
29.10.2015

Vláda podporí štyroch investorov, odklepla miliónové stimuly

BRATISLAVA 28. októbra (WebNoviny.sk) - Vláda v stredu schválila poskytnutie investičnej pomoci pre štyroch investorov v celkovej sume 18,6 mil. eur. Vďaka investičným stimulom by malo do roku 2020 na Slovensku vzniknúť spolu 861 nových pracovných miest. Firmy plánujú celkovo preinvestovať 87,3 mil. eur. Ako uviedol po rokovaní vlády štátny tajomník ministerstva hospodárstva Rastislav Chovanec, prideľovanie investičných stimulov je pre štát v konečnom dôsledku prínosné. "Pozitívny dopad na štátny rozpočet bude pri týchto investíciách zhruba 72 miliónov eur," uviedol Chovanec.

viac...
18.10.2015

Matadorka investuje do Nitry, prácu nájdu stovky ľudí

BRATISLAVA 14. októbra (WebNoviny.sk) - Spoločnosť Matador Automotive postaví nové výrobné kapacity v Nitre, v lokalite Dolné Krškany. V prvej fáze investuje spoločnosť 22,4 milióna eur do výstavby nového závodu na lisovanie a spájanie komponentov pre automobilový priemysel. Vďaka tejto investícii by malo priamo vzniknúť 176 nových pracovných miest. Ďalších 80 pracovných miest by mali vytvoriť sekundárne dodávatelia.

viac...
14.10.2015

Nástroje na začisťovanie plastových dielov v automobilovom priemysle

Pri výrobe plastových dielov vznikajú nežiaduce prietoky, prelisky, otrepy a ďalšie výrobné nepresnosti, ktoré je nutné z funkčných, bezpečnostných a vizuálnych dôvodov odstrániť. Strojné obrábanie v mnohých prípadoch aplikácií nie je možné využiť, navyše nie je vhodné napríklad pre jemné začisťovacie práce. Podiel ručnej práce je teda stale vysoký a plní preto nezastupiteľnú úlohu.

viac...
14.10.2015

ŠKODA Superb je najlepším manažérskym automobilom

BRATISLAVA 14. októbra (WBN/PR) - V šiestom ročníku ankety ALD Automotive FLEET AWARDS - Firemné auto roka 2015 zvíťazili modely značky ŠKODA v troch kategóriách, odniesli si aj dve druhé a jedno tretie miesto. Najúspešnejším automobilom ankety sa stala nová ŠKODA Superb, ktorá ocenenie Firemné auto roka získala hneď v dvoch kategóriách – automobily pre stredn...

viac...
07.10.2015

Slováci potvrdili dôveru značke ŠKODA aj v septembri

BRATISLAVA 7. októbra (WBN/PR) – Vysokú dôveru zákazníkov si udržala ŠKODA aj v poslednom mesiaci tretieho kvartálu, v ktorom zaznamenala v porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka rast 10,82 %. V prvých deviatich mesiacoch tohto roka narástli registrácie mladoboleslavskej značky o 11,25 %, čo znamená upevnenie pozície lídra na slovenskom automobilovom trhu s po...

viac...
04.10.2015

Jaguar by mohol vytvoriť až štyri tisíc pracovných miest

BRATISLAVA 23. septembra (WebNoviny.sk) - Nová automobilka, ktorá plánuje postaviť pri Nitre svoj závod, vytvorí priamo od dvoch do štyroch tisíc nových pracovných miest. Počíta sa však sekundárne aj so vznikom ďalších nových pracovných miest v subdodávkach.

viac...
24.09.2015

Slováci sú pre automobilky nekvalitní, hľadajú v zahraničí

BRATISLAVA 21. septembra (WebNoviny.sk) - Pracovný trh na Slovensku registruje nedostatok kvalifikovaných zamestnancov pre automobilový priemysel. S príchodom nového závodu môže byť tento nedostatok ešte výraznejší. Automobilky preto siahajú po zamestnancoch zo zahraničia, prevažne z Česka, Maďarska a Bulharska. Vyplýva to z prieskumu pracovného portálu Ajobs.eu, ktorý sa zameriava na ponuky práce špeciálne pre automobilový priemysel.

viac...
09.09.2015

Najväčšie firmy strednej a východnej Európy napredovali

BRATISLAVA 29. augusta (WEBNOVINY) - Minulý rok bol pre hospodárenie firiem pôsobiacich v strednej a východnej Európe po rokoch recesie a komplikácií bez veľkej katastrofy. Ako sa ďalej konštatuje vo výročnej štúdii Coface Top 500, v regióne strednej a východnej Európy dosiahlo vlani 500 najväčších spoločností obrat 572 miliárd eur, čo medziročne predstavuje nárast o dve percentá.

viac...
09.09.2015

Nemak Slovakia rozširuje výrobu, zamestná desiatky ľudí

BRATISLAVA 27. augusta (WEBNOVINY) - Pri Žiari nad Hronom by malo vzniknúť 107 nových pracovných miest. Spoločnosť Nemak Slovakia sa totiž rozhodla v Ladomerskej Vieske rozšíriť svoju výrobu hliníkových hláv valcov pre benzínové a dieselové motory.

viac...
09.09.2015

Sungwoo Hitech zamestná v Žiline ďalšie stovky ľudí

BRATISLAVA 17. augusta (WEBNOVINY) - Spoločnosť Sungwoo Hitech plánuje vo svojom žilinskom závode expanziu. Firma chce postaviť a prevádzkovať nový výrobný komplex.

viac...

AUTOSALÓN 2017 Bratislava

.

viac...

Motocykel 2017

viac...

Reklama

Odborný garant portálu

Vyhľadávanie

 
  rozšírené vyhľadávanie

Prihlásenie

Meno
Heslo
    Strata hesla

Kooperačná burza

VYSKÚŠAJTE

Linky


viac...