ipdap
IPDAP

Home  |  Produkty  |  Členovia  |  Registrácia  |  Inzercia  |  Kontakt  |  Reklama  | IPDAP GROUP |   

15.01.2017

V Nitre vyrastie nový závod za 133 miliónov eur

BRATISLAVA 14. januára (Webnoviny.sk) - Španielska spoločnosť Gestamp otvorí v Nitre nový závod na hliníkové komponenty. Firma preinvestuje 133 miliónov eur. Do štyroch rokov by malo vďaka tejto investícii vzniknúť takmer 300 nových pracovných miest. "Tento projekt nám pomôže zvýšiť našu prítomnosť na budúcom trhu, akým je Slovensko, kde funguje niekoľko našich klientov," povedal prezident firmy Gestamp Francisco J. Riberas.

viac...
21.11.2016

Analýza automobilového odvetvia SR 2015-2016 SK+ENG verzia

Pre členov sme doplnili aj anglickú verziu . Už tretí krát sme spracovali analýzu slovenského automobilového priemyslu zameranú na hlavné ukazovatele. Pri analýze sme použili otvorené dáta štátu o viac ako 320 firmách pôsobiacich v automobilovom priemysle., získaných na základe voľne dostupných informácií z Registra účtovných závierok prevádzkovaným MF SR,  ako aj informácie ktoré máme k dispozícii o členoch na našich portáloch.

viac...
14.12.2016

Územné plánovanie v mestách a obciach môže zásadne ovplyvniť rozvoj a budúcnosť automobilového priemyslu

Bratislava, 11. novembra 2016" (Webnoviny) – Pre rozvoj automobilového priemyslu na Slovensku a udržanie konkurencieschopnosti v strednodobom horizonte, bude potrebné reagovať na viaceré výzvy, ktoré zástupcovia automobilového priemyslu aktuálne formulovali na rôznych fórach: potreba sofistikovanejších logistických riešení, podpora výskumných a inovačných kapacít a výchova a stabilizácia pracovnej sily. Spoločnosť Centrop, ktorá v súčasnosti pripravuje na severozápade Bratislavy projekty dodávateľského a vedecko-technického parku, logicky sleduje potreby automobilového priemyslu, okolo ktorého je postavená ich vízia rozvoja tejto časti mesta. Je presvedčená, že svojimi rozpracovanými projektami dokáže na tieto výzvy reagovať.

viac...
07.12.2016

Jaguár odhalil, aké modely áut sa chystá vyrábať na Slovensku

BRATISLAVA 30. novembra (WebNoviny.sk) Automobilka Jaguar Land Rover bude vyrábať všetky nové modely Discovery v dvoch európskych závodoch, v Nitre na Slovensku a v Solihulle vo Veľkej Británii. Automobilka tak reaguje na množstvo objednávok tejto vlajkovej lode značky Land Rover. „Nový Discovery je zákazníckym hitom, čo potvrdzuje naše rozhodnutie začať vyrábať tento automobil ako hlavný produkt slovenskej fabriky, popri jeho výrobe v Solihulle vo Veľkej Británii,“ uviedol globálny výrobný riaditeľ Jaguaru Land Rover Wolfgang Stadler.

viac...
28.11.2016

Na východné Slovensko mieri veľký japonský investor

BRATISLAVA 24. novembra (WebNoviny.sk) - Na východné Slovensko možno príde veľký japonský investor. Ide o spoločnosť Minebea, ktorá podniká v oblasti elektrotechniky. O príchode tohto japonského investora priamo v krajine vychádzajúceho slnka rokuje minister hospodárstva Peter Žiga a primátor Košíc Richard Raši.

viac...
25.11.2016

Pozrite sa, ako sa zmenia poplatky za registráciu vozidiel

BRATISLAVA 23. novembra (WebNoviny.sk) - Parlament schválil zmeny v poplatkoch pri registrácii vozidiel. Po novom by mali menej platiť vlastníci automobilov pri prvej registrácii vozidla, zvýšiť by sa však oproti súčasnosti mali sadzby pri ďalších registráciách.

viac...
30.10.2016

Pri Volkswagene Slovakia vznikne nové logistické centrum

BRATISLAVA 30. októbra (WebNoviny.sk) - V blízkosti bratislavského závodu automobilky Volkswagen vznikne nové logistické centrum. Zástupcovia spoločností Volkswagen Slovakia a Volkswagen Group Real Estate Slovakia vo štvrtok symbolicky položili základný kameň nového logistického centra, ktoré bude mať rozlohu 125 tisíc metrov štvorcových.

viac...
28.10.2016

Slovensko je pre Adient dôležitou krajinou

25. októbra (WebNoviny.sk) Najväčšie automobilové technologické centrum na Slovensku v Trenčíne plánuje rozšíriť svoju kapacitu a zamerať sa na nové oblasti. Novovzniknutá spoločnosť Adient sa okrem výroby sedadiel a komponentov pre automobilový priemysel chce zamerať aj na výrobu sedadiel do vlakov a lietadiel.

viac...
30.10.2016

Hyunnam rozšíri výrobu na Slovensku, prácu nájde 240 ľudí

BRATISLAVA 21. októbra (WebNoviny.sk) - V priemyselnom parku v Krásne nad Kysucou by malo vzniknúť 240 nových pracovných miest. Spoločnosť Hyunnam SK totiž plánuje rozšíriť svoju výrobu. V parku postaví nový závod na výrobu odlievaných komponentov pre automobilový priemysel. Do výstavby novej výrobnej haly a do nových technológií chce investovať takmer 17 miliónov eur.

viac...
03.10.2016

17.10.2016

Elektronické schránky povinné od 1.7.2017 podľa e-Government + praktické ukážky

Pozývame Vás na seminár  Elektronické schránky právnických subjektov  povinné od 1.7.2017 + praktické ukážky,  zameraný na praktické postupy pre aktiváciu elektronických schránok podnikateľa.

viac...
06.10.2016

Ako efektívne inicializovať elektronickú schránku pre právnický subjekt

Povinná aktivácia na doručovanie sa týka elektronických schránok právnických osôb a zapísaných organizačných zložiek so sídlom v SR. Aktivácia na doručovanie zabezpečí, aby sa do elektronickej schránky dali doručovať úradné rozhodnutia. Netýka sa malých živnostníkov – teda fyzických osôb - podnikateľov. Povinnosť mať aktívnu takúto schránku je pre firmy do 1. januára 2017.
viac...
30.10.2016

ZAP SR: Projektom SPICE prepájame študentov s praxou

Bratislava – 17. október 2016 Zväz automobilového priemyslu Slovenskej republiky (ZAP SR) spolu so slovenskými technickými univerzitami a zástupcami slovenských podnikov pripravili pre študentov záverečných ročníkov vysokých škôl technického zamerania projekt SPICE (Students program of integrated company education), ktorý prepája vysokoškolské vzdelávanie s praxou, zvyšuje odbornú kvalifikáciu študentov a ich možnosť plnohodnotne sa zapojiť do pracovného procesu

viac...
03.10.2016

Kariéra priemyselných inžinierov v Brose

Otázky na Ľuboslavu Müllerovú z personálneho oddelenia Brose Prievidza
 
Ako vyzerá bežný pracovný deň priemyselného inžiniera?
Neexistuje žiadny "bežný" pracovný deň - to je to, čo robí prácu v Brose zaujímavú a pestrú.
viac...
30.10.2016

Adient bude mať svoje hlavné prevádzky na Slovensku

NEW YORK / BRATISLAVA, 16. september 2016 (WBN/PR) – Prvé stretnutie v New Yorku s investormi (Investor Day) bolo pre spoločnosť Adient významným míľnikom na jej ceste k plánovanému vstupu na newyorskú burzu cenných papierov (NYSE:ADNT). Vstup je plánovaný na 31. októbra 2016. K spomínanému dátumu spoločnosť Johnson Controls odčlení svoje aktivity vo výrobe automobilových sedadiel a interiérových komponentov do samostatnej spoločnosti Adient. Nová spoločnosť sa s viac ako 4 000 zamestnancami a ôsmimi prevádzkami na Slovensku stane jedným z kľúčových zamestnávateľov v slovenskom automobilovom priemysle.

viac...

AUTOSALÓN 2017 Bratislava

.

viac...

Motocykel 2017

viac...

Reklama

Odborný garant portálu

Vyhľadávanie

 
  rozšírené vyhľadávanie

Prihlásenie

Meno
Heslo
    Strata hesla

Kooperačná burza

VYSKÚŠAJTE

Linky


viac...