ipdap
IPDAP

Home  |  Produkty  |  Členovia  |  Registrácia  |  Inzercia  |  Kontakt  |  Reklama  | IPDAP GROUP |   

13.03.2017

Potrebujete inžiniera kvality a to hneď ? Máme pre vás riešenie.

Určite ste sa aj vy stretli so situáciou, kedy ste potrebovali operatívne vyriešiť problém, avšak chýbali by vám ľudské zdroje, ktoré by ho rozlúskli. Áno, tento problém je v dnešnej dobe až chronický.
Nedostatok kvalitných ľudí, predražení inžinieri kvality, špirálovité navyšovanie platov a nezmyselné preplácanie. Ako teda nájsť vhodného človeka a to naozaj rýchlo? Pod taktovkou GQsystems vzniká nový projekt *FORUM OF QUALITY MANAGEMENT* (FOQM).

Čítajte viac
09.03.2017

MOTOCYKEL 2017

17. ročník medzinárodnej výstavy motocyklov a príslušenstva MOTOCYKEL sa konal v Inchebe Bratislava v dňoch 9-12.3.2017.
 Čítajte viac
06.03.2017

Fico: Práca za 1300 eur Slovákom nestačí, radšej budú doma

TRNAVA 27. februára (WebNoviny.sk) – Trnavská automobilka PSA Groupe Slovakia nemôže získať dostatok zamestnancov napriek priemernému robotníckemu platu 1 390 eur. Po pondelňajšej návšteve automobilky to povedal predseda vlády Robert Fico, podľa ktorého treba otvorene hovoriť o nedostatku pracovných síl, ale aj o tom, že nezamestnaní už nechcú pracovať.

Čítajte viac
06.03.2017

Jaguar Land Rover plánuje v Nitre zamestnať 2800 ľudí

BRATISLAVA 1. marca (WebNoviny.sk) – Automobilka Jaguar Land Rover Slovensko plánuje vo svojom závode v Nitre zamestnať 2 800 ľudí. S náborom pracovníkov do výroby chce spoločnosť začať koncom tohto roku. Britská automobilka na Slovensku preinvestuje 1,4 miliardy eur. Počas prezentácie spoločnosti na výstave Profesia Days v Bratislave to uviedla personálna riaditeľka nitrianskej fabriky Jaguar Land Rover Nicci Cook.

Čítajte viac
06.03.2017

Automobilkám u nás chýba 14-tisíc ľudí, stav je alarmujúci

BRATISLAVA 28. februára (WebNoviny.sk) – V automobilovom priemysle aktuálne chýba 14 000 kvalifikovaných pracovníkov. Tento stav je alarmujúci a je nevyhnutné zrýchliť opatrenia, ktoré smerujú k transformácii vzdelávacieho systému pre potreby praxe na všetkých úrovniach vzdelávania.

Čítajte viac
09.02.2017

Aktivovaný elektronický občiansky preukaz má len 44 % štatutárov

Elektronický občiansky preukaz s aktivovaným bezpečnostným osobným kódom (BOK) má iba 44 percent právnických osôb. Upozornil na to v pondelok tlačový odbor Kancelárie Ministerstva vnútra (MV) SR.

Čítajte viac
19.01.2017

Produkcia vozidiel aj v r. 2016 prekročila miliónovú hodnotu

Bratislava 17. január 2017 – Podľa Združenia automobilového priemyslu Slovenskej republiky (ZAP SR) slovenský automobilový priemysel v roku 2016 opäť prekročil počtom vyrobených vozidiel miliónovú hranicu. V roku 2016 bolo v automobilových závodoch Kia Motors Slovakia, Peugeot Citroën Slovakia a Volkswagen Slovakia vyrobených rekordných viac ako 1 040 000 automobilov. Podiel výroby automobilov na celkovej priemyselnej výrobe na Slovensku dosiahol 44% a automobilový priemysel sa na priemyselnom exporte Slovenska podieľal 35%. Už niekoľko rokov Slovensko vedie svetový rebríček v počte vyrobených automobilov na 1 000 obyvateľov. V roku 2016 si prvenstvo udržalo počtom 191 vozidiel.

Čítajte viac
15.01.2017

V Nitre vyrastie nový závod za 133 miliónov eur

BRATISLAVA 14. januára (Webnoviny.sk) - Španielska spoločnosť Gestamp otvorí v Nitre nový závod na hliníkové komponenty. Firma preinvestuje 133 miliónov eur. Do štyroch rokov by malo vďaka tejto investícii vzniknúť takmer 300 nových pracovných miest. "Tento projekt nám pomôže zvýšiť našu prítomnosť na budúcom trhu, akým je Slovensko, kde funguje niekoľko našich klientov," povedal prezident firmy Gestamp Francisco J. Riberas.

Čítajte viac
21.11.2016

Analýza automobilového odvetvia SR 2015-2016 SK+ENG verzia

Pre členov sme doplnili aj anglickú verziu . Už tretí krát sme spracovali analýzu slovenského automobilového priemyslu zameranú na hlavné ukazovatele. Pri analýze sme použili otvorené dáta štátu o viac ako 320 firmách pôsobiacich v automobilovom priemysle., získaných na základe voľne dostupných informácií z Registra účtovných závierok prevádzkovaným MF SR,  ako aj informácie ktoré máme k dispozícii o členoch na našich portáloch.

Čítajte viac
14.12.2016

Územné plánovanie v mestách a obciach môže zásadne ovplyvniť rozvoj a budúcnosť automobilového priemyslu

Bratislava, 11. novembra 2016" (Webnoviny) – Pre rozvoj automobilového priemyslu na Slovensku a udržanie konkurencieschopnosti v strednodobom horizonte, bude potrebné reagovať na viaceré výzvy, ktoré zástupcovia automobilového priemyslu aktuálne formulovali na rôznych fórach: potreba sofistikovanejších logistických riešení, podpora výskumných a inovačných kapacít a výchova a stabilizácia pracovnej sily. Spoločnosť Centrop, ktorá v súčasnosti pripravuje na severozápade Bratislavy projekty dodávateľského a vedecko-technického parku, logicky sleduje potreby automobilového priemyslu, okolo ktorého je postavená ich vízia rozvoja tejto časti mesta. Je presvedčená, že svojimi rozpracovanými projektami dokáže na tieto výzvy reagovať.

Čítajte viac
07.12.2016

Jaguár odhalil, aké modely áut sa chystá vyrábať na Slovensku

BRATISLAVA 30. novembra (WebNoviny.sk) Automobilka Jaguar Land Rover bude vyrábať všetky nové modely Discovery v dvoch európskych závodoch, v Nitre na Slovensku a v Solihulle vo Veľkej Británii. Automobilka tak reaguje na množstvo objednávok tejto vlajkovej lode značky Land Rover. „Nový Discovery je zákazníckym hitom, čo potvrdzuje naše rozhodnutie začať vyrábať tento automobil ako hlavný produkt slovenskej fabriky, popri jeho výrobe v Solihulle vo Veľkej Británii,“ uviedol globálny výrobný riaditeľ Jaguaru Land Rover Wolfgang Stadler.

Čítajte viac
28.11.2016

Na východné Slovensko mieri veľký japonský investor

BRATISLAVA 24. novembra (WebNoviny.sk) - Na východné Slovensko možno príde veľký japonský investor. Ide o spoločnosť Minebea, ktorá podniká v oblasti elektrotechniky. O príchode tohto japonského investora priamo v krajine vychádzajúceho slnka rokuje minister hospodárstva Peter Žiga a primátor Košíc Richard Raši.

Čítajte viac
25.11.2016

Pozrite sa, ako sa zmenia poplatky za registráciu vozidiel

BRATISLAVA 23. novembra (WebNoviny.sk) - Parlament schválil zmeny v poplatkoch pri registrácii vozidiel. Po novom by mali menej platiť vlastníci automobilov pri prvej registrácii vozidla, zvýšiť by sa však oproti súčasnosti mali sadzby pri ďalších registráciách.

Čítajte viac
30.10.2016

Pri Volkswagene Slovakia vznikne nové logistické centrum

BRATISLAVA 30. októbra (WebNoviny.sk) - V blízkosti bratislavského závodu automobilky Volkswagen vznikne nové logistické centrum. Zástupcovia spoločností Volkswagen Slovakia a Volkswagen Group Real Estate Slovakia vo štvrtok symbolicky položili základný kameň nového logistického centra, ktoré bude mať rozlohu 125 tisíc metrov štvorcových.

Čítajte viac
28.10.2016

Slovensko je pre Adient dôležitou krajinou

25. októbra (WebNoviny.sk) Najväčšie automobilové technologické centrum na Slovensku v Trenčíne plánuje rozšíriť svoju kapacitu a zamerať sa na nové oblasti. Novovzniknutá spoločnosť Adient sa okrem výroby sedadiel a komponentov pre automobilový priemysel chce zamerať aj na výrobu sedadiel do vlakov a lietadiel.

Čítajte viac

AUTOSALÓN 2018 Bratislava

Čítajte viac

Reklama

Odborný garant portálu

Vyhľadávanie

 
  rozšírené vyhľadávanie

Prihlásenie

Meno
Heslo
    Strata hesla

Kooperačná burza

VYSKÚŠAJTE

Linky


Čítajte viac