ipdap
IPDAP

Home  |  Produkty  |  Členovia  |  Registrácia  |  Inzercia  |  Kontakt  |  Reklama  | IPDAP GROUP |   

22.03.2009

Elektronická výmena dát: Komunikačné štandardy - časť 2

V tejto časti seriálu o elektronickej výmene dát sa zameriame na používané komunikačné štandardy.
Z minulej časti nášho seriálu už vieme, že predmetom EDI komunikácie je elektronická správa, ktorá umožňuje  zabezpečiť spôsob výmeny správ medzi partnermi. Čítajte viac
15.03.2009

Elektronická výmena dát: História a význam - časť 1

Pre členov portálu ipdap.sk sme pripravili sériu článkov zameraných na technológie elektronickej výmeny dát. Postupne predstavíme históriu, používané štandardy, uplatnenie vo firmách automobilového priemyslu, inovačný potenciál a ďalšie súvislosti. Čítajte viac
21.02.2009

OP Konkurencieschopnosť a hospodársky rast - časť 3

V tretej časti  sa budeme zaoberať Opatrením  1.3 Podpora inovačných aktivít v podnikoch Operačného programu Konkurencieschopnosť a hospodársky rast (ďalej iba OP KaHR).Účelom opatrenia je aj podpora implementácie najlepších postupov a výrobných metód svetovej úrovne do nových a jestvujúcich spoločností (napríklad zavádzanie systémov manažérstva kvality, prípadne ďalších systémov (napr. certifikácia výrobkov európskou značkou zhody Keymark),

Čítajte viac
15.02.2009

OP Konkurencieschopnosť a hospodársky rast - časť 2

prvej časti sme sa zamerali na popis Operačného programu Konkurencieschopnosť a hospodársky rast (ďalej iba OP KaHR) a jeho aplikovanie v oblasti stredných a malých firiem. V druhej časti sa zameriame na popis  Opatrenia  1.1 Inovácie a technologické transfery účelom ktorého je podpora súkromného sektora v oblasti aplikácii technológii zameraných na zníženie energetickej náročnosti, zníženie ekologických dopadov a zvýšenie efektívnosti výroby podnikov. Čítajte viac
08.02.2009

OP Konkurencieschopnosť a hospodársky rast - časť 1

Štartujeme sériu príspevkov zameraných na stredné a malé podniky v automobilovom priemysle.  V dnešnom príspevku sa sústredíme  na prehľad možností financovania projektov v rámci Operačného programu " Konkurencieschopnosť a hospodársky rast"  (OP KaHR)  ktorý zastrešuje Ministerstvo hospodárstva SR.

Čítajte viac
01.02.2009

Poradenské aktivity pre rok 2009

Vážení členovia portálu IPDAP, po dvoch rokoch prevádzky portálu IPDAP ktorý prezentujeme  ako  špecializovaný odvetvový portál zameraný na potreby dodávateľov automobilového priemyslu, sme pristúpili k rozšíreniu zamerania portálu na špecializované služby,  ktoré pomôžu hlavné stredným a malým firmách zvyšovať ich konkurencie -schopnosť  s využívaním najmodernejších technológií. Dôraz kladieme pritom na obchodný model, ktorý zohľadňuje veľkosť týchto firiem. Ako prvú aktivitu pripravujeme sériu článkov pre členov portálu, ktorá vyvrcholí  workshopom na CSIL 2009,  kde budú predstavené unikátne riešenia pre tento sektor.  Čítajte viac
30.01.2009

Prieskum Ministerstva hospodárstva SR

V súvislosti so zastavením dodávok zemného plynu vyhlásil Slovenský plynárenský priemysel v období 7. 1. - 18. 1. 2009 regulačný stupeň 8, čo sa následne odrazilo v zastavení, resp. obmedzení výroby u veľkých a stredných odberateľoch zemného plynu v SR.
Ministerstvo hospodárstva SR v tejto súvislosti vykonáva mimoriadne štatistické zisťovania za účelom získania informácií o dopadoch z výluky dodávok zemného plynu na vývoj priemyslu a ekonomiky Slovenskej republiky.
Súčasne toto zisťovanie bude využité aj na orientačné zmapovanie dopadov finančnej krízy v roku 2009.

Ministerstvo hospodárstva SR distribuuje v týchto dňoch dotazníky - bližššie informácie pre členov IPDAP po zadaní hesla.

ZAP SR Mária Nováková

Čítajte viac
14.12.2008

Fotogaléria akcií 2008

Vážení členovia portálu, blíži sa koniec roka 2008. Chceme Vám týmto  poďakovať za spoluprácu a veríme, že budúci rok aj napriek dopadom finančnej krízy bude úspešný. V roku 2009  pre Vás chystáme nové produkty a služby zamerané na zefektívnenie Business procesov  o ktorých Vás budeme detailnejšie informovať v januári 2009. Ako malý darček Vám prinášame   foto dokumentáciu z vybraných podujatí uskutočnených v tomto roku.

Čítajte viac
08.12.2008

Odbyt áut v novembri klesol, tohtoročný rast sa (zatiaľ) udržal

V novembri 2008 zaregistrovali na Slovensku spolu 6 657 nových osobných a malých nákladných automobilov do 3,5 tony (kategórie M1 a N1). Oproti novembru 2007 to je pokles o 14,74 percenta. Za prvých jedenásť mesiacov roku 2008 pritom bolo zaregistrovaných celkovo 87 712 áut, čiže o 16,75 percenta viac ako v rovnakom období vlani.
Čítajte viac
23.11.2008

Zmena zvyklostí zákazníkov pri nákupe áut

Nové technológie prinášajú revolúciu do všetkých oblastí nášho života. Fenomén internetu nás ovplyvňuje na každom kroku a výnimkou nie je ani automobilový priemysel kde celosvetovo  prebiehajú výrazné zmeny a to nielen v tradičnom obchodnom modeli  predaja  áut. Pri súčasnom globalizovanom svete a očakávaných dopadoch finančnej krízy môžeme očakávať, že v najbližších desiatich rokoch dôjde k zásadným zmenám v spôsobe  distribúcie  automobilov aj  u nás. Znie utopistický vyjadrenie jedného respodenta v rámci prieskumu “Dúfam, že budeme schopní  kupovať autá aj  priamo u výrobcov  bez dílerských poplatkov a teda za lepšiu cenu” ?

Čítajte viac
12.11.2008

Renault – Nissan – AvtoVAz, najväčšia fúzia roka 2008

Aliancia Renault-Nissan - štvrtý najväčší

svetový producent automobilov získava do svojej rodiny ruský AvtoVAZ. Konštruktéri z Toliati môžu konečne čerpať z technológii a výskumného zázemia, tak potrebného na udržanie si prvej pozície predajcu na ruskom trhu. Čítajte viac
09.11.2008

Registrácie áut: pokračuje trend rastu

V októbri 2008 zaregistrovali na Slovensku spolu 9 412 nových osobných a malých nákladných automobilov do 3,5 tony (kategórie M1 a N1). Oproti októbru 2007 to je zvýšenie o 14,93 percenta. Odbyt oboch kategórií vozidiel tak nadviazal na výrazný rast spred mesiaca. Za prvých desať mesiacov roku 2008 pritom bolo zaregistrovaných celkovo 81 055 áut, čiže o 20,09 percenta viac ako v rovnakom období vlani.

Čítajte viac
25.09.2008

Spoločná Rada riaditeľov ZAP SR – AIA CZ Nitra

Prezentácie zo Spoločnej Rady riaditeľov ZAP SR – AIA CZ,  Nitra 11. septembra 2008 Čítajte viac
11.09.2008

DAIMLER - ostatný výrazný prienik zahraničného investora na Ruský trh

Boj o ovládnutie automobilového priemyslu v Rusku a prostredníctvom centra Ruska, Moskvy, aj trhov bývalého Sovietskeho zväzu neznamenáva žiadne spomalenie ani po zmene v prezidentskom úrade v Kremli.
Ostatnou informáciou, ktorú uvolnili z ruskej strany Kamaz o.a.s. a z nemeckej strany Daimler, inak dlhodobo spolupracujúci partneri, je, že divízia výroby nákladných vozidiel spoločnosti Daimler Truks posledný rok skúma možnosť získania balíka akcii tohto význačného ruského výrobcu nákladných vozidiel.

Čítajte viac
15.05.2008

Prezentácie z konferencie Car Plast - CSIL2008

1. Dr.h.c.,Ing. Jozef Uhrík CSc.:Správa prezidenta ZAP SR o plnení úloh a smerovaní ZAP SR

2. Igor Novák: KONŠTRUKČNÉ LEPIDLÁ PRE AUTOMOBILOVÝ PRIEMYSEL

3. Doc. Ing. František MÁTEL, CSc.: Recyklácia plastov z ojazdených vozidiel - možnosti a perspektívy

4. V. KHUNOVÁ: NANOKOMPOZITY PRE APLIKÁCIE V AUTOMOBILOVOM PRIEMYSLE

5. Ivan Hudec: Súčasný  stav a perspektívy použitia plastov pri konštrukcii a výrobe automobilov 

6. Harald Piock: GRIVORY – High Performance Materiály ako náhrada kovových odliatkov v technicky náročných aplikáciách

7. Ing. Martina Suchá: QAD + Minerva hlásí „připraveni“

Čítajte viac

AUTOSALÓN 2018 Bratislava

Čítajte viac

Reklama

Odborný garant portálu

Vyhľadávanie

 
  rozšírené vyhľadávanie

Prihlásenie

Meno
Heslo
    Strata hesla

Kooperačná burza

VYSKÚŠAJTE

Linky


Čítajte viac