ipdap
IPDAP

Home  |  Produkty  |  Členovia  |  Registrácia  |  Inzercia  |  Kontakt  |  Reklama  | IPDAP GROUP |   

13.03.2012

Audi chce údajne kúpiť výrobcu motoriek Ducati

FRANKFURT 13. marca (WEBNOVINY) - Nemecká automobilka Audi, ktorá je divíziou koncernu Volkswagen, údajne rokuje o kúpe talianskeho výrobcu motocyklov Ducati. Rokovanie potvrdili zdroje z prostredia firmy, podľa ktorých má Audi predkupné právo do konca apríla tohto roku. Vlastníkom vysoko zadlženej talianskej spoločnosti je investičná firma Investindustrial, ktorá pred ...

viac...
05.03.2012

Ako sa pripraviť na eMobility časť 1

S príchodom eMobility  sa očakavajú  v automobilom priemysle  v najbližšich dekádach  zásadné zmeny. Plug-in-hybridy, semi-hybridy, úplné elektromobily, batériové  technológie sú iba časťou  tejto  evolúcie prinášajúcej nielen nové technológie, ale aj nových participantov  a nové výzvy pre firmy  v tomto novovznikajúcom ecosystéme. V sérii článkov sa pokúsime načrtnúť  hlavné očakávané dopady  na súčasný dodávateľský reťazec. 

viac...
02.03.2012

Automobilky PSA a General Motors vytvoria alianciu

PARÍŽ 1. marca (WEBNOVINY) - Americká automobilka General Motors Co a francúzsky výrobca áut PSA Peugeot Citroën vytvoria alianciu, v rámci ktorej chcú znížiť ročné náklady o najmenej 2 mld. USD. PSA Peugeot Citroën a General Motors chcú alianciou ročne ušetriť takmer dve miliardy dolárov. Neplánujú však zatvárať továrne v Európe alebo prepúšťať.

viac...
15.02.2012

Nová Kia cee´d odhalila interiér

BRATISLAVA 15. februára (WEBNOVINY) - Kia cee´d je v našich končinách mimoriadne populárne auto. Možno aj preto, že sa vyrába v Tepličke nad Váhom, neďaleko Žiliny. Jeho druhá generácia bude mať výstavnú premiéru už o tri týždne na autosalóne v Ženeve. Zhruba pred mesiacom však automobilka zverejnila úplne prvé oficiálne fotografie nového cee´du. Nová generáci...

viac...
06.02.2012

Výrobca Isuzu Motors Europe hľadá subdodávateľov

Isuzu Motors Ltd.  jeden z najväčších výrobcov úžitkových vozidiel a dieslových motorov, ktorý kompletuje kabínové vozidlá  N-series, GVW 3.5 – 7.5  ton  a medium CV ( F-series, 10-18 ton) tiež  v  Európe ( Portugalsko a Taliansko), hľadá  lokálnych výrobcov komponentov v Európe.

viac...
07.01.2012

Aký bol rok 2011 a čo očakávame v roku 2012

Ako každy rok aj začiatkom tohto roku bilancujeme aký bol minulý rok a aký by mohol byť tento rok.  Z pohľadu Automotive  odvetvia môžeme minulý rok hodnotiť ako úspešný - aj keď  investične opatrný a to najmä z dôvodu pokračujúcej nestability  európskych a svetových  ekonomík.

viac...
13.02.2012

Volkswagen predstavil štvordverový UP

Marketingový riaditeľ spoločnosti Volkswagen, Luca de Meo predstavil nedávno druhú verziu karosérie malého vozidla zo zostavy koncernu Volkswagen. Pokiaľ sa na verejnosti objavili prvé verzie dvojdverového VW – Up a vzbudili záujem, tak ešte s väčším komerčným úspechom počítajú u štvordverového modelu. Po predbežných prezentáciách vo Wolfsburgu spoločnosť veľmi reálne predpokladá až 60 percentný podiel celkových tržieb z predaja uvádzaného vozidla v mesiaci máj 2012.

viac...
06.02.2012

Elektromobilita v podmienkach každodennej prevádzky

BRATISLAVA 6. februára (WBN/PR) - ŠKODA intenzívne testuje flotilu elektromobilov desiatich nedávno predstavených vozidiel ŠKODA Octavia Green E Line. V súčasnej fáze testov sa jedná o poznatky z každodennej prevádzky. Jeden z elektromobilov testuje ŠKODA tiež na medzinárodnom letisku Praha/Ruzyně. Poznatky z každodennej prevádzky budú využité najmä pre odl...

viac...
25.01.2012

Hybridné vozidlá a štandard pre plug

Cenová nestabilita palív na ropnej báze vyvoláva už desiatky rokov tlak na vývoj elektrického zdroja vozidla. Od začiatku bolo jasné, že pokiaľ nebudú k dispozícií akumulátory, ktoré zabezpečia kapacitne dostatočný akčný rádius, budú skladné, hmotnostne akceptovateľné a cenove prijateľné, nebude sa v tejto oblasti automobilový priemysel nijako zvláš angažovať. Nástup hybridných pohonov však posunul vývoj dostatočne ďaleko, dokonca tak, že je už na stole otázka konkurenčného boja výrobcov o štandardy plugov – konektorov na dobíjanie z verejných a domácich staníc. Vývojové oddelenia automobiliek zahájili bitku o zjednotenie normy pre nabíjacie konektory - plugy.

viac...
25.01.2012

Prvé OLED osvetlenie pre priesvitné strechy áut

BRATISLAVA 25. januára (WBN/PR) - BASF a Philips spoločne dosiahli prielom vo vývoji technológie OLED (Organic Light Emitting Diode, tj. organické svetelné diódy). Technológia môže byť odteraz integrovaná už aj priamo do striech automobilov. V off-line režime zostávajú OLED priehľadné a umožňujú preto voľný výhľad do exteriéru. Po ich zapnutí sa interiér vozi...

viac...
19.01.2012

Volkswagen pripravuje na Slovensku megainvestíciu

BRATISLAVA 18. januára (WEBNOVINY) - Volkswagen (VW) chce na Slovensku v nadchádzajúcich rokoch preinvestovať 1,5 mld. eur.Po plnom nábehu výroby novej zvarovne by mala byť slovenská továreň Volkswagenu schopná zvárať 1 100 karosérií denne.

viac...
12.01.2012

Praktické testovanie vozidiel Octavia Green E Line

BRATISLAVA 12. januára (WBN/PR) - S desiatimi elektromobilmi Octavia Green E Line testuje od včera automobilka ŠKODA elektrický pohon vozidiel v každodennej prevádzke. Octavia Green E Line je prvým čisto elektricky poháňaným vozidlom českej automobilky. Cieľom skúšobnej prevádzky je získanie praktických používateľských skúseností s elektrickým pohonom v bežn...

viac...
10.01.2012

Najobľúbenejším vozidlom značky ŠKODA v SR sa stala Fabia

BRATISLAVA 10. januára (WBN/PR) - Značka ŠKODA v decembri potvrdila pozíciu jednoznačného lídra na trhu, keď predala v kategórii M1 celkovo 1 264 vozidiel. Najobľúbenejším vozidlom Slovákov sa nielen v decembri, ale i za celý rok 2011 stala Fabia. Celoročne bola okrem apríla a septembra, kedy ju dočasne nahradila Octavia, najpredávanejším automobilom na Slovensku.

viac...
07.01.2012

Rozšírenie výrobných kapacít VOLKSWAGEN SLOVAKIA, a. s. - Zvarovňa H4a

Účelom navrhovaného zámeru je zbúranie časti haly existujúcej zvarovne a vybudovanie novej haly zvarovne H4a, vedľa existujúcej zvarovne H4. V hale H4a s plochou cca 160.000 m2 bude realizovaná zvarovňa pre vozidlá SUV s celkovou predpokladanou kapacitou 1100 karosérií denne v 4-zmennej prevádzke a výskumno-inovačné a aplikačné stredisko.

viac...
06.02.2011

Prečo potrebujeme Wikimotive

V  prechádzajúcich dvoch príspevkoch sme sa zamerali na stručné vysvetlenie nových trendov ako sú Wikinomia  a Microwikinomia. Taktiež sme hovorili o globálnej výrobnej hale v Automotive a ako ju realizuje firma BMW.  V tomto príspevku vás oboznámime s koncepciou  služby Wikimotive, čo má poskytovať, pre koho je určená a čo by mohla priniesť pre slovenský automobilový priemysel aj vo vo väzbe na príchod nových ekologických trendov ako je výroba elektromobilov.

viac...

AUTOSALÓN 2017 Bratislava

.

viac...

Motocykel 2017

viac...

Reklama

Odborný garant portálu

Vyhľadávanie

 
  rozšírené vyhľadávanie

Prihlásenie

Meno
Heslo
    Strata hesla

Kooperačná burza

VYSKÚŠAJTE

Linky


viac...