ipdap
IPDAP

Home  |  Produkty  |  Členovia  |  Registrácia  |  Inzercia  |  Kontakt  |  Reklama  | IPDAP GROUP |   

16.04.2012

Nová ŠKODA Citigo štartuje na slovenskom trhu

BRATISLAVA 16. apríla (WBN/PR) - ŠKODA AUTO Slovensko dnes slávnostne uviedla na slovenský trh nový mestský model Citigo. Predstavením siedmeho modelového radu rozširuje automobilka prvýkrát portfólio o automobil zo segmentu malých mestských vozidiel. Začiatok predaja modelu Citigo spája ŠKODA s atraktívnymi a inovatívnymi cenovými ponukami. Všetci autorizovaní obchodníci ...

Čítajte viac
15.04.2012

Ako sa pripraviť na eMobility časť 2

V ďalšom príspevku budeme  pokračovať  v definovaní  očakávaných zmien, ktoré prináša eMobility pre automobilový priemysel. Prezentujeme výsledky prieskumu v  Automotive  a naznačíme  ako sa pripraviť na očakávané  zmeny.

Čítajte viac
15.04.2012

Slovákom sa práca ľahšie nehľadá, trh potiahli automobilky

BRATISLAVA 12. apríla (WEBNOVINY) - Spomaľovanie až stagnácia na trhu práce z konca minulého roka pokračuje aj na začiatku roka 2012.
Počet pracovných ponúk za prvý štvrťrok 2012 na portáli Profesia.sk oproti rovnakému obdobiu minulého roka stúpol o 4 %. Nábory potiahol automobilový priemysel, telekomunikácie a služby. Vyplynulo to z údajov pracovného portálu Profesia.sk.

Čítajte viac
03.04.2012

Kia odštartovala na Slovensku výrobu nového cee´d

Vo výrobnom závode Kia Motors Slovakia sa v utorok konala tlačová beseda, na ktorej zástupcovia spoločnosti prezentovali začiatok sériovej výroby druhej generácie modelu automobilu Kia cee'd.

Čítajte viac
15.03.2012

Európske značenie pneumatík – základné informácie

BRATISLAVA 15. marca (WBN/PR) - Nové nariadenie Európskej únie, ktoré zavádza povinné označenie pneumatík štandardizovaným štítkom, poskytujúcim cenne informácie pre spotrebiteľov, prevádzkovateľov vozových parkov a ostatných kupujúcich s troma kľúčovými výkonnostnými parametrami. Čo je európske značenie pneumatík? Ide o nové nariadenie Európskej únie, ktoré zavá...

Čítajte viac
15.03.2012

Vek plastov v automobilizme sa vďaka BASF približuje

BRATISLAVA 15. marca (WBN/PR) - Automobilizmus sa od svojich počiatkov vyvinul tak, že dnešné auto už nie je možné porovnať s jeho predchodcami. V súčasnosti sme svedkami kvalitatívnej zmeny ohromného dosahu: s postupným rozvojom plastov môžeme v budúcnosti dúfať v to, že z kovu ostane iba základná konštrukcia vozidla. Prečo smerujeme k vyš

Čítajte viac
14.03.2012

Výroba v slovenskom Volkswagene sa vlani skoro zdvojnásobila

BRATISLAVA 13. Marca (WEBNOVINY) - Spoločnosť Volkswagen Slovakia (VW SK) dosiahla za rok 2011 obrat vo výške 5,19 mld. eur. Medziročne tak vzrástol o 28,5 %. Ako ďalej informovali predstavitelia spoločnosti na utorkovej tlačovej besede, zisk spoločnosti po zdanení sa zvýšil o 80 percent na 135 mil. eur.

Čítajte viac
13.03.2012

Audi chce údajne kúpiť výrobcu motoriek Ducati

FRANKFURT 13. marca (WEBNOVINY) - Nemecká automobilka Audi, ktorá je divíziou koncernu Volkswagen, údajne rokuje o kúpe talianskeho výrobcu motocyklov Ducati. Rokovanie potvrdili zdroje z prostredia firmy, podľa ktorých má Audi predkupné právo do konca apríla tohto roku. Vlastníkom vysoko zadlženej talianskej spoločnosti je investičná firma Investindustrial, ktorá pred ...

Čítajte viac
05.03.2012

Ako sa pripraviť na eMobility časť 1

S príchodom eMobility  sa očakavajú  v automobilom priemysle  v najbližšich dekádach  zásadné zmeny. Plug-in-hybridy, semi-hybridy, úplné elektromobily, batériové  technológie sú iba časťou  tejto  evolúcie prinášajúcej nielen nové technológie, ale aj nových participantov  a nové výzvy pre firmy  v tomto novovznikajúcom ecosystéme. V sérii článkov sa pokúsime načrtnúť  hlavné očakávané dopady  na súčasný dodávateľský reťazec. 

Čítajte viac
02.03.2012

Automobilky PSA a General Motors vytvoria alianciu

PARÍŽ 1. marca (WEBNOVINY) - Americká automobilka General Motors Co a francúzsky výrobca áut PSA Peugeot Citroën vytvoria alianciu, v rámci ktorej chcú znížiť ročné náklady o najmenej 2 mld. USD. PSA Peugeot Citroën a General Motors chcú alianciou ročne ušetriť takmer dve miliardy dolárov. Neplánujú však zatvárať továrne v Európe alebo prepúšťať.

Čítajte viac
15.02.2012

Nová Kia cee´d odhalila interiér

BRATISLAVA 15. februára (WEBNOVINY) - Kia cee´d je v našich končinách mimoriadne populárne auto. Možno aj preto, že sa vyrába v Tepličke nad Váhom, neďaleko Žiliny. Jeho druhá generácia bude mať výstavnú premiéru už o tri týždne na autosalóne v Ženeve. Zhruba pred mesiacom však automobilka zverejnila úplne prvé oficiálne fotografie nového cee´du. Nová generáci...

Čítajte viac
06.02.2012

Výrobca Isuzu Motors Europe hľadá subdodávateľov

Isuzu Motors Ltd.  jeden z najväčších výrobcov úžitkových vozidiel a dieslových motorov, ktorý kompletuje kabínové vozidlá  N-series, GVW 3.5 – 7.5  ton  a medium CV ( F-series, 10-18 ton) tiež  v  Európe ( Portugalsko a Taliansko), hľadá  lokálnych výrobcov komponentov v Európe.

Čítajte viac
07.01.2012

Aký bol rok 2011 a čo očakávame v roku 2012

Ako každy rok aj začiatkom tohto roku bilancujeme aký bol minulý rok a aký by mohol byť tento rok.  Z pohľadu Automotive  odvetvia môžeme minulý rok hodnotiť ako úspešný - aj keď  investične opatrný a to najmä z dôvodu pokračujúcej nestability  európskych a svetových  ekonomík.

Čítajte viac
13.02.2012

Volkswagen predstavil štvordverový UP

Marketingový riaditeľ spoločnosti Volkswagen, Luca de Meo predstavil nedávno druhú verziu karosérie malého vozidla zo zostavy koncernu Volkswagen. Pokiaľ sa na verejnosti objavili prvé verzie dvojdverového VW – Up a vzbudili záujem, tak ešte s väčším komerčným úspechom počítajú u štvordverového modelu. Po predbežných prezentáciách vo Wolfsburgu spoločnosť veľmi reálne predpokladá až 60 percentný podiel celkových tržieb z predaja uvádzaného vozidla v mesiaci máj 2012.

Čítajte viac
06.02.2012

Elektromobilita v podmienkach každodennej prevádzky

BRATISLAVA 6. februára (WBN/PR) - ŠKODA intenzívne testuje flotilu elektromobilov desiatich nedávno predstavených vozidiel ŠKODA Octavia Green E Line. V súčasnej fáze testov sa jedná o poznatky z každodennej prevádzky. Jeden z elektromobilov testuje ŠKODA tiež na medzinárodnom letisku Praha/Ruzyně. Poznatky z každodennej prevádzky budú využité najmä pre odl...

Čítajte viac

AUTOSALÓN 2018 Bratislava

Čítajte viac

Reklama

Odborný garant portálu

Vyhľadávanie

 
  rozšírené vyhľadávanie

Prihlásenie

Meno
Heslo
    Strata hesla

Kooperačná burza

VYSKÚŠAJTE

Linky


Čítajte viac